Na akých stránkach treba hľadať prácu v Rakúsku?

Dnes by sme vám chceli ukázať najlepšie stránky, na ktorých môžete nájsť pracovné pozície v Rakúsku. Jedná sa o niekoľko špeciálnych zdrojov, na ktorých sa uverejňujú kvalitné pracovné ponuky a tiež špecializované stranky, v ktorých sa venujú konkrétnej pracovnej oblasti.

Linkedin.com

Vyhľadávanie kvalifikovanej práce radíme začať práve na Linkedin.

Plusy – podrobné opísanie pracovných ponúk, možnosť spojiť sa priamo so zamestnávateľom a použiť doporučenia, ktoré máte od kolegov a predchádzajúcich zamestnávateľov. Pracovné ponuky v Rakúsku v Linkedin si môžete pozrieť tu.

Karriere.at

Najväčší portál na hľadanie práce v Rakúsku, ktorý funguje z roku 2004. Okrem veľkého počtu uverejnených ponúk (dnes je ich viac ako 10 000) a dobrej reputácie má Karriere.at ešte veľa iných výhod. Napríklad, veľmi detailné opísanie pracovných ponúk, príjemný dizajn, užitočné doplnky ako napríklad kalkulačka mzdy brutto – netto.

U väčšiny ponúk je ukázaná ponúkaná mzda od zamestnávatela. Okrem toho má redakcia stránky blog o kariére a kancelárií. A rubriku užitočných rád pre ľudí hľadajúcich prácu.

Všetky články sú dostupné len v nemeckom jazyku.

Ams.at

Ams.at – je oficiálna stránka Rakúskeho úradu práce. Vyhľadávač pracovných ponúk sa nachádza priamo na hlavnej stránke. Ponuky môžete nájsť nielen v Rakúsku ale aj v Nemecku.

Stepstone.at

Výborný zdroj pracovných ponúk pre tých, ktorí hľadajú prácu v odvetví IT a inžinierstva, na pozícií stredného menežmentu. Táto stránka je okrem nemčiny dostupná aj v anglickom jazyku.

Der Standard

Zaujímavé pracovné ponuky v Rakúsku nájdete na stránke veľkých novín Der Standard. Máte možnosť hľadať prácu v rôznych mestách Rakúska alebo výber určitej spoločnosti a hľadať ponuky len tejto spoločnosti.

Špecializované stránky na vyhľadávanie práce v Rakúsku

Experteer.at – pracovné ponuky pre špecialistov s výplatou od  60 000 euro za rok. Pracovné ponuky sú dostupné len zaregistrovaným užívateľom. Základná verzia servisu je dostupná zadarmo alebo pokiaľ máte záujem o všetky funkcie, tak vás predplatné za rok bude stáť na 162 euro.

IT Jobs in Austria – skupina na hľadanie práce v sfére IT na  Linkedin

ITstellen – samostatný servis Karriere.at pre “ajťákov” IT

Absolventetn.at – stránka na vyhľadávanie voľných pracovných pozícií pre mladých špecialistov

Unijobs – ponuky na čiastočný úväzok, dočasnej práce, praxe a iné pracovné ponuky pre študentov

HotelCareer – pracovné ponuky v pohostinstve a hoteliérstve v Rakúsku

©Evrokatalog.eu
 
spravy z Rakuska

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup