Lufthansa Group naberá 2 800 nových letušiek a 240 pilotov

Letecká spoločnosť Lufthansa oznámila, že počas 2016 roku plánuje prijať do zamestnania 4 000 nových zamestnancov. Medzi ponúkanými pracovnými pozíciami hľadá spoločnosť 2 800 letušiek a 240 pilotov.


Práca letušiek na linkách Lufthansa, lietajúcich z Frankfurtu a Mníchova (800 a 600 pracovných ponúk), Swiss v Zurichu (800 pracovných ponúk), Eurowings vo Viedni, Dusseldorfe a Hamburgu (spolu 360 pracovných ponúk), Austrian Airlines vo Viedni (200 pracovných ponúk) a Lufthansa CityLIne v Mníchove (200 pracovných ponúk).

Stewardi a letušky v Lufthansa dostanú na výber z dvoch druhov zmlúv: stála alebo dočasná (na dva roky) pri plnom vyťažení počas leta a s 6-mesačnou dovolenkou počas zimného obdobia. Takýto kontrakt sa dá obnoviť každé dva roky. V oboch prípadoch je mzda a príspevky do sociálneho poistenia vyplácané počas celého roku.

Nováčikovia musia prejsť cez 12-týždenné školenie.

Čo sa týka pilotov, tento rok naberá Lufthansa Group 240 nových kolegov, z ktorých 140 bude pracovať na leteckých línkách Eurowings v Rakúsku a Nemecku a 100 na líniách Austrian Airlines. Noví piloti sú potrební tiež v SunExpress v Nemecku.

Okrem toho Lufthansa Station hľadá 150 nových zamestnancov pre letisko v Mníchove. Tieto pozície sú v oblasti obsluhy pasažierov, registracie na lety a predaj leteniek. Ponúkané zmluvy sú na jeden rok a na plný úväzok.

Všetky pracovné pozície pre letušky a stewardov nájdete TU. Všetky pracvoné pozície pre pilotov TU a TU. Pracovné pozície na Mníchovskom letisku TU.


Foto: Gregor Schlaeger Lufthansa

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup