Rakúsky minister financií povedal, že aj napriek výsledku referenda Veľká Británia nevystúpi z EÚ

Rakúsky minister financií Hans Joerg Schelling je presvedčený, že aj napriek výsledkom referenda, v ktorom britský národ prejavil túžbu o opustení Európskej únie, Veľká Británia nedokončí Brexit a neopustí Úniu.


Aj keď 23. júna britský národ hlasoval za vystúpenie z EÚ výsledkom 52 ku 48%, podľa názoru rakúskeho politika, toto želanie verejnosti sa nemusí nikdy stať skutočnosťou.

Hans Joerg Schelling tvrdí, že EÚ by sa mala poučiť z tejto lekcie a sústrediť sa na reformovanie základných aspektov únie: jednotný trh, zmena klímy a bezpečnosť.

Pre nemecké noviny Handelsblatt minister povedal: „V budúcnosti zostane Británia naďalej súčasťou Európskej únie. Po 5 rokoch bude naďalej v EÚ 28 členov.“
Politik dodal, že odkladanie článku 50 Lisabonskej zmluvy je bolestivé nielen pre Britániu, ale aj pre Európu.

Británia by podľa názoru politika nemala iniciovať článok 50, musí ostať v EÚ. „Pri pohľade na všetkých, ktorí chcú zostať súčasťou EÚ, Briti sa musia zobudiť a nakoniec zostať“, povedal Schelling.

Z druhej strany všetci kandidáti na post britského premiéra hovoria, že požiadavky referenda budú splnené a vôľa ľudu bude vyslyšaná, a žiadne ďalšie referendum už nebude.


Foto: Franz Johann Morgenbesser

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup