Zástupca Merkel: Nemôžeme umožniť Británii zachovať si dobré veci spojené s Európou

Británia by sa nemala spoliehať na to, že po vystúpení z Európskej únie jej ostanú nejaké výhody, povedal vicekancelár Nemecka Sigmar Gabriel.


“Brexit – je zlý, avšak prinesie nám so sebou nielen ekonomické škody, ale aj strach – jedná sa skôr o psychologický problém a obrovský politický problém”, povedal politik.

“Pokiaľ zorganizujeme Brexit nesprávne, tak budeme mať ešte väčšie problémy, a preto nemôžeme umožniť Británii zachovať si dobré veci spojené s Európou, a pri tom nevziať na svoje plecia žiadnu zodpovednosť”, dodal Gabriel na tlačovej konferencií.

Zástupca Angely Merkel poznamenal, že v dôsledku rozhodnutia o vystúpení Británie z Európskej únie celý svet vidí Európu ako nestabilný región.

Politik tiež poznamenal, že rokovania medzi Európskou úniou a USA ohľadom podpísania zmluvy TTIP (Transatlantic Trade and Investment Partnership) de facto zlyhali: počas 14 kôl rokovaní medzi stranami sa nepodarilo dohodnúť ani na jednom z 27 bodov dohody.
Avšak zatiaľ o tom nikto nechce hovoriť verejne. “Nemôžeme sa poddať americkým návrhom”, dodal Gabriel.

Pripomenieme, že kancelárka Nemecka Angela Merkel sa počas týchto týždňov stretáva s lídermi prakticky všetkých európskych krajín, aby s nimi prediskutovala vystúpenie Veľkej Británie z EÚ.


Foto: Center for American Progress Action Fund

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup