Philip Hammond: Británia má problém s prisťahovalcami z východnej Európy

Minister financií Veľkej Británie si myslí, že Británia má problém s prisťahovalcami z východnej Európy, ktorí pracujú v krajine na nízko kvalifikovaných pozíciách.


Britský kancelár Philip Hammond v rozhovore pre Bloomberg TV povedal, že Británia nemá problém s kvalifikovanými prisťahovalcami, ale s tými, ktorí prichádzajú do Británie na nekvalifikovanú prácu.

Okrem toho sa Hammond sa obáva o zahraničné investície, ktoré znižujú počet nekvalifikovanej práce.

Philip Hammond sa pre Bloomberg TV ostro vyjadril o prisťahovalcoch z východnej Európy.

“Problémom nie sú vysoko kvalifikovaní a dobre platení bankári, neurochirurgovia, softveroví inžinieri. Pokiaľ budete chodiť po uliciach miest v Británii a pýtať sa ľudí, ako pociťujú migráciu, zistíte, že ľudia nemajú problém s ľuďmi s vysokou kvalifikáciou a vysokými zárobkami prichádzajúcimi do Veľkej Británie… uvedomujú si, že títo ľudia sú pozitívnym prínosom pre britskú ekonomiku. Problém máme s ľuďmi s nízkou kvalifikáciou, ktorí súperia o pracovné miesta na počiatočnej úrovni.”

Hammond ešte dodal: “Musíme si uvedomiť že časť nálad v Británii, ktoré riadili rozhodnutie o referende, sú nálady o tlaku na mzdy na spodnej hranici, na počiatočných pracovných pozíciách v ekonomike, od vysokej škály migrácie, a to predovšetkým z východnej Európy. Musíme túto vec vyriešiť, pretože sme dostali jasný mandát od britského ľudu”.

Britský minister financií tiež uviedol, že Británia by mala teraz urobiť viac pre obchod s USA, pretože Británia je pre USA bližšie ako Európa.

“Myslím si, že väčšina ľudí v Británii sa cíti asi v polovici cesty cez Atlantik… skôr než len 20 míľ od pobrežia Európy.”

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup