Theresa May nariadila kabinetu ministrov vytvoriť plán “cieľového vízového režimu”

Britská premiérka vystúpila s vlastnou víziou migračnej politiky krajiny. Počas posledného vyhlásenia o tvrdom Brexite prikázala ministrom, aby vypracovali jasný plán “efektívneho a cieľového vízového režimu”.


Podľa dokumentu uverejneného na Downing street dala May kabinetu ministrov pokyn, aby vytvorili systém, ktorý bude v rozpore s členstvom Británie na jednotnom trhu.

Aby May ukázala, že má pod kontrolou migračnú politiku, bude osobne predsedať na stretnutiach s touto témou, takže operačná skupina kabinetu ministrov sa bude zaoberať ďalšími oblasťami.

Operačná skupina pre otázky imigrácie bude sledovať, či sa dodržiava nový zákon na sprísnenie kontroly migrácie, aby sa znížil počet prichádzajúcich prisťahovalcov do krajiny pod 100-tisíc ročne, zatiaľ čo dnes je ich počet na úrovni okolo 300-tisíc.

Podľa podmienok uverejnenej správy musí skupina prijať “vnútorné opatrenia na kontrolu migrácie” a garantovať zavedenie “efektívneho a cieľového vízového režimu”.

Britská premiérka tiež požiadala operačnú skupinu o zníženie počtu prisťahovalcov tým, aby bol pobyt v krajine pre nelegálnych prisťahovalcov omnoho zložitejší.

V predchádzajúcom programe operačnej skupiny pre otázky migrácie ktorú viedol David Cameron sa nehovorilo nič o vízovom režime. Skupina bola zameraná na kontrolu imigrácie z EÚ s pomocou reforiem o zákone a blahu a znížení závislosti krajiny od práce prisťahovalcov.

May zoberie prácu operačnej skupiny na svoju vlastnú zodpovednosť. Do tejto skupiny patrí 12 najstarších členov parlamentu vrátane ministra financií Philipa Hammonda, ministerky vnútra Amber Rudd, ministra zahraničných vecí Borisa Johnsona, ministra pre Brexit Davida Davisa a ministra medzinárodného obchodu Liama Foxa.

Európski lídri varujú pred tým, že úplný prístup na jednotný trh nie je možný pri obmedzení voľného pohybu ľudí za prácou.

Dané vyhlásenie prišlo po tom, ako Hammond spochybnil negatívny vplyv britskej blokácie nekvalifikovanej pracovnej sily na ekonomiku krajiny.


Foto: Number 10

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup