Theresa May odmietla dodatočné záväzky na prijatie detí-utečencov z Calais

Francúzsky prezident vyzval Britániu, aby zvážila svoju morálnu povinnosť a prijala spravodlivý podiel vo výške 1500 detí – žiadateľov o azyl z Calais.


Theresa May odmietla to, že sa Británia zaviaže k príjmu ďalších detských utečencov zo zdemolovaného utečeneckého tábora džungľa v Calais po tom, ako telefonovala s francúzskym prezidentom Francois Hollandom, ktorý ju vyzval, aby si Británia splnila svoju morálnu povinnosť.

Londýn vyhlásil, že Veľká Británia už prijala značný počet maloletých bez doprovodu dospelých a niekoľko stoviek ďalších detí a mladých ľudí dorazí do kráľovstva počas najbližších týždňov.

Počas minulého mesiaca (októbra) prijala krajina 274 utečencov-detí z Calais, ktorý boli podľa dublinskej regulácie zlúčení s rodinami v Británii.

Francúzski politici neustále požadujú od Británie, aby urýchlila proces prijímania maloletých bez sprievodu, ktorí žili v tábore.

Holland v sobotu vyhlásil, že Británia by mala prijať 1500 detí – uchádzačov o azyl, ktorí žili v Calais a boli po demolácii džungle presídlení p celom Francúzsku.

“Ich presun do Británie je naliehavý.” “Žiadame vás, aby ste si splnili svoje povinnosti a prevzali morálnu zodpovednosť tým, že zorganizujete ich príchod.”- povedal prezident Francúzska.


Foto: European Council

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup