Amazon bol obvinený z “neznesiteľných pracovných podmienok” v škótskom sklade

Amazon bol obvinený z vytvárania neznesiteľných pracovných podmienok po tom, ako sa zistilo, že zamestnanci boli potrestaní za dni, kedy boli chorí, a tiež po tom, ako sa zistilo, že časť pracovníkov “táborila” neďaleko skladu, aby ušetrili peniaze za dochádzanie do práce.


Škótsky politik Willie Rennie vyhlásil, že Amazon by sa mal hanbiť za to, že ich pracovníci táboria v zime pri sklade v Dunfermilne.

V britských médiách sa objavili dokonca fotografie kempujúcich pracovníkov, pričom v blízkosti skladu v Dunfermilne boli rozostavané prinajmenšom tri stany.

Okrem toho boli sezónni zamestnanci skladu potrestaní za to, že boli chorí a mali voľno. Po návrate do práce boli pod tlakom, aby stihli zozbierať všetky objednávky.

Amazon najal 20-tisíc agentúrnych zamestnancov pre najvyťaženejšie obdobie počas Vianoc a zdvojnásobil počet svojich zamestnancov. Okrem toho musia agentúrni zamestnanci platiť za autobus poskytnutý spoločnosťou, a preto sa niektorí ľudia rozhodli táboriť pri sklade.

Amazon má 12 plniacich stredísk v celej Veľkej Británii, pričom mnohé boli aj v minulosti kritizované za zaobchádzanie s agentúrnymi pracovníkmi.

Britskí reportéri tiež zistili, že zamestnanci vykonávajú dlhé hodiny ťažkú fyzickú prácu za nízku mzdu, čoho dôsledkom je podľa odborov to, že pracovníci ochorejú.

Na online fórumoch popisujú bývalí zamestnanci túto prácu ako “prácu robotov” a “prácu bez istoty”. Práca nadčas je počas sviatkov od novembra do decembra povinná a dovolenku nikto si nemôže v tomto čase vybrať dovolenku.

Amazon sa obvineniam bráni vyhlásením, že “poskytuje bezpečné a pozitívne pracovné miesto s konkurenčným platom a výhodami od prvého dňa”.


Foto: Scott Lewis

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup