Britskí policajti budú musieť mať vysokoškolské vzdelanie

Policajná škola Veľkej Británie oznámila, že od budúceho roka budú musieť mať všetci noví zamestnanci polície v Anglicku a Walese vysokoškolské vzdelanie.


Podľa názoru odborníkov, vysokoškolské vzdelanie pomôže policajtom, aby zodpovedným spôsobom zareagovali na rôzne zmeny v boji proti trestnej činnosti.

Záujemcovia o prácu v radoch polície budú musieť absolvovať trojročný vzdelávací kurz, pri zakončení ktorého získajú bakalárske alebo magisterské vzdelanie.

Vedenie štátnej polície tvrdí, že tieto požiadavky pomôžu pri obnove polícajných radov.

V súčasnosti sa požiadavky na záujemcov líšia v závislosti od oblasti. V niektorých okrskoch stačí stredoškolské vzdelanie, policajný certifikát, v iných aj skúsenosti práce v polícii.

Policajná škola Veľkej Británie je organizáciou, ktorá má zodpovednosť za schvaľovanie etických štandardov a školenie policajtov. Podľa údajov organizácie je až 38% policajtov držiteľmi diplomu bakalár alebo magister.

Tí kandidáti na prácu v orgánoch vnútornej bezpečnosti v štáte, ktorí už majú bakalársky titul, budú musieť prejsť šesťmesačný rekvalifikačný kurz, ktorý uhradí polícia. Avšak tí, ktorí budú mať záujem o získanie diplomu policajta, si budú musieť kurzy platiť sami.


Foto: Inventorchris

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup