Britskí vodiči, ktorí nechávajú auto naštartované, aby sa rozohrialo, porušujú zákon

Polícia povedala, že vodiči automobilov v Británii, ktorí naštartujú svoje auto a nechajú ho “rozmrazovať sa” ,zatiaľ čo oni sú doma v teple, porušujú zákon.


Británia čelí najchladnejšiemu obdobiu roka a strážcovia poriadku pripomenuli občanom krajiny, že je nezákonné nechávať svoje auto bez dozoru s naštartovaným motorom .

Keď klesne teplota pod nulu, mnoho motoristov si nachádza svoje auto pokryté ľadom a studené. Niektorí naštartujú motor, pustia teplý vzduch v interiéri auta a idú domov, kde čakajú, kým sa auto zohreje a ľad roztopí.

Hovorcovia polície však obyvateľom krajiny pripomenuli, že každý, kto potrebuje, aby sa jeho auto rozmrazilo, musí svoje vozidlo zabezpečiť a nemôže ho nechať bez dozoru s kľúčikmi vo vnútri.

“Vodiči by mali mať svoje vozidlo vždy pod kontrolou, keď je naštartovaný motor, dokonca aj keď len nakladajú alebo vykladajú svoj nákup alebo batožinu”, povedal strážca poriadku z Yorkshirskej polície.

“Ponechanie vozidla s naštartovaným motorom, aby sa zohrialo počas zimných mesiacov, zvyšuje riziko, že môže byť vozidlo odcudzené, a to je v rozpore so zákonom.”

“Nestávajte sa ľahkým terčom zlodejov, pretože v takom prípade nemajú žiaden problém ukradnúť vám vaše auto, pokiaľ ho necháte naštartované pred domom, a poisťovne vám nemusia nič zaplatiť, pokiaľ bude automobil ukradnutý týmto spôsobom.”


Foto: Stephen Train

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup