Budú v Británii tento rok biele Vianoce? Musíme veriť…

Tento týždeň sa do Británie vracia priaznivé teplé počasie a včera bol dokonca najteplejší deň decembra. Aká predpoveď nás čaká na vianočné sviatky?


Po radikálnej zmene počasia začali teplomery v krajine ukazovať až +10 stupňov Celzia čo je vyššie ako býva zvyčajne v tomto ročnom období.

Teplé počasie v krajine vydrží aj cez víkend, avšak kvôli dažďu a vetru sa bude zdať, že je chladnejšie, ako ukazuje ortuť teplomerov.

Včera teplota dosiahla dvojciferné hodnoty a rezké zmeny teploty sťažujú meteorológom predpovedanie počasia na Vianoce.

V Severnom Írsku stúpla včera teplota až do +15.9 stupňa Celzia a takmer bol prekonaný teplotný rekord.
Vo Walese bola zaznamenaná teplota až + 17 stupňov Celzia a v Cumbri +15.6 stupňa.

Meteorológovia predpovedajú rovnako teplé počasie aj počas najbližších piatich dní.

Počas najbližších dní bude v celej krajine okolo 13 stupňov, dokonca aj v Škótsku, čo je v kontraste s mrazivým počasím, ktoré bolo v krajine len pred pár dňami.

Teplé počasie však bude sprevádzané dažďom a silným vetrom, ktorý môže na severozápade Škótska dosiahnuť až 70 míľ za hodinu.

Meteorológovia sú zatiaľ v predpovediach počasia na vianočné sviatky opatrní aj napriek tomu, že od budúceho týždňa sa má do krajiny vrátiť chladné počasie.

Časť meteorológov verí, že Britániu čakajú biele zasnežené Vianoce, avšak Met Office uverejní svoju predpoveď len týždeň pred samotným sviatkom.
Návrat studeného počasia do krajiny však dáva ľuďom v Británii možnosť veriť v to, že sa sneh objaví, a pokiaľ nie v Londýne tak aspoň v inej časti krajiny.Foto: neiljs

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup