Cez víkend sa Británia ponorí do hustej hmly

Ľudia, a hlavne motoristi, ktorí sa vyberú cez víkend na vianočné nákupy budú musieť čeliť tomu, že krajina bude zahalená počas tohto obdobia do hmly. Okrem toho meteorológovia hovoria, že nie je dodnes jasné, či bude cez Vianoce v krajine sneh.


Meteorológovia v Británii vyzvali vodičov automobilov k zvýšenej pozornosti, nakoľko hmla cez víkend pohltí Britániu.

Meteorologický úrad oznámil, že aj keď sa ochladí, milovníci snehu budú musieť ešte niekoľko dní počkať, kým sa zistí, či bude na Vianoce sneh.

“Cez víkend bude chladnejšie, ako počas niekoľkých posledných dní. Teplota klesne k priemerným teplotám pre toto ročné obdobie. Je veľmi pravdepodobné, že bude cez noc mrznúť a krajina bude cez deň zahalená do hustej hmly.” povedal meteorológ Oli Claydon.

Okrem toho hovorcovia Met Office vyhlásili, že Vianoce sú za rohom a ľudia, ktorí sa cez víkend vydajú na vianočné nákupy sa môžu stretnúť s pomalou jazdou na cestách. Vo veľkej časti krajiny nebude cez víkend pršať, avšak motoristi budú musieť byť veľmi opatrní kvôli hustej hmle.

Hustá hmla a nízke oblaky môžu znížiť viditeľnosť v sobotu aj nedeľu ráno od Londýna až do Cardiffu.

Okrem toho sa v médiách objavila informácia z francúzskej stránky Prev’Air monitorujúcej vzduch o tom, že smog z kontinentu sa presúva a dorazí do južného a východného Anglicka počas najbližšieho víkendu. Ľudia s problémami s dýchaním, respiračnými ochoreniami a astmou by sa mali vyhýbať miestam so zvýšeným znečistením ovzdušia, najmä počas dopravnej špičky.


Foto: scillystuff

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup