Deti – utečenci z Calais obvinili britskú vládu z neplnenia sľubov

Žiadatelia o azyl z Calais začali podnikať právne kroky voči britskej vláde po tom, ako nebol splnený sľub vlády o tom, že sa zraniteľné deti bez sprievodu dospelých dostanú do Británie.


Tridsaťšesť detí – žiadateľov o azyl vo veku 14 až 16 rokov, ktoré predtým žili v utečeneckom tábore Calais, poslali ministerke vnútra Amber Rudd právnu výzvu.

Tieto deti z Eritrei, Afganistanu a Sudánu boli rozmiestnené po celom Francúzsku 31. októbra a 28 z nich dostalo zamietnutie žiadosti o premiestnenie do Británie, pričom ďalších osem čaká na rozhodnutie ministerstva vnútra.

V právnej výzve je vláda obviňovaná z neplnenia svojho záväzku, že sa postará o zraniteľné deti – utečencov bez dozoru podľa imigračného zákona 67, ktorý bol prijatý britským parlamentom v roku 2016. Podľa tohto zákona by mala Británia ponúknuť deťom-utečencom bez sprievodu bezpečný prechod do krajiny.

Podľa právnikov detí, ministerstvo vnútra neumožnilo presídlenie mnohých najzraniteľnejších detí do Británie, a tiež riadne nevysvetlila zamietnutie ich žiadosti.


Foto: malachybrowne

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup