Islamský štát označil Britániu ako jeden z hlavých cieľov teroristických útokov v 2017 roku

Vodcovia Islamského štátu udržiavajú kontakty s džihádistami, ktorí sa snažia organizovať teroristické útoky vo Veľkej Británii.


Avšak pokiaľ sa v minulom roku darilo strážcom poriadku v Británii odvrátiť útoky teroristov, útočníci majú v budúcom roku v pláne doviesť útoky až do konca, píše britská tlač.

Teroristická organizácia Islamský štát sa už počas tohto 2016 roka vyhrážala Britom krvavými útokmi.

Začiatkom roku predpovedali extrémisti z IŠ, že teroristické útoky “Súdneho dňa” budú pomstou za letecké útoky Kráľovských leteckých síl v Sýrii a Iraku. Džihádisti pohrozili útokmi na obľúbené teroristické miesta v Londýne.
V tomto zozname, na ktoré plánovali teroristi útoky boliNational Gallery, Tower Bridge a Buckinghamský palác.

Rok ubehol ako voda a v Británii sa nepodarilo teroristom realizovať svoje hrozivé plány.

Theresa May vo svojom vianočnom prejave pochválila “neviditeľných hrdinov” z MI5 a Scotland Yard, ktorí zabránili od roku 2013 dvanástim teroristickým útokom.

Premiérka May povedala: “Tajné služby a polícia pracujú každý deň, aby sme žili v bezpečí. Sú neviditeľní, avšak po celú dobu pozorní.”

Teroristi si stále cielia mušku na Veľkú Britániu a majú v pláne doviesť útoky do konca na budúci rok.

Britskí odborníci na bezpečnosť očakávajú, že úroveň hrozby je naďalej nezmenená a britské tajné služby a polícia musia venovať teroristickým hrzobám osobitú pozornosť a sledovať extrémistov.

Osobitú pozornosť venujú britské úrady britským občanom, ktorí bojovali v Sýrii na strane Islamského štátu, a potom sa vrátili “domov” do Británie.

Britský The Guardian oznámil, že členovia Islamského štátu pripravujú v 2017 roku na území Veľkej Británie krvavé teroristické útoky.

Po útoku na vianočné trhy v Berlíne prijali úrady v krajine niekoľko krokov na zvýšenie bezpečnosti . Jedným z nich je uzatvorenie cesty okolo Buckinghamského paláca každý deň počas výmeny stráží, ktorú sleduje veľký počet turistov.

Podľa vyhlásenia Scotland Yard sa polícia pripravuje na rôzne hrozby, vrátane teroristických útokov s použitím nákladných automobilov.

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup