Stovky utečencov sa začínajú vracať do táborov pri Calais

Bývalí obyvatelia zlikvidovaného tábora džungľa sa začali vracať do miest neďaleko Calais s nádejou, že sa dostanú do Británie.


Každý týždeň sa stovky migrantov vracajú do malých táborov na území oblasti v nádeji, že sa odtiaľto dostanú do Veľkej Británie, oznámila britská tlač.

Presídlenie tábora s migrantmi v Calais bolo uskutočnené koncom októbra tohto roka. Celkovo bolo po francúzskych ubytovacích strediskách rozmiestnených viac ako 5.5 tisíca bývalých obyvateľov tábora.

Podľa britského denníka Independent však vzniklo prinajmenšom šesť menších nelegálnych osád vo vidieckych oblastiach regiónu, kam sa presťahovali migranti, ktorí nestrácajú nádej na Britániu. Počas posledných týždňov začal počet ľudí obývajúcich tieto “nové džungle” narastať.

Jeden z takých kempov sa nachádza na okraji francúzskej dediny Norrent-Fontes, ktorý sa nachádza približne 30 kilometrov od Calais.

Tábor bol založený už v roku 2008 a v súčasnosti tu prebýva okolo 130 utečencov, avšak v poslednej dobe začal ich počet značne narastať po tom ako migranti rozmiestnení po krajine začali opúšťať ubytovacie zariadenia poskytnuté úradmi.

“Vracia sa čoraz viac ľudí. Tento týždeň prišlo niekoľko desiatok ďalších ľudí. Myslím si, že ich počet bude počas najbližších mesiacov naďalej rásť”, povedal predstaviteľ charitatívnej organizácie, ktorá pomáha obyvateľom tábora.


Foto: malachybrowne

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup