V Británii sa začala kampaň proti “bielym” Vianociam

Žena vedúca kampaň proti “bielym Vianociam” tvrdí, že vládne stereotyp o tom, že Vianoce oslavujú len bieli ľudia. Jej cieľom je presadiť viac čiernych a ľudí ďalších etnických menšín na fotografiách súvisiacich s týmito zimnými sviatkami.


Žena vedúca kampaň verí, že vyrastie počet snímkov s ľuďmi čiernej pokožky a rodinami ďalších etnických menšín, oslavujúcich Vianoce.

Cieľom novej kampane je to, aby sa zrušil zabehnutý stereotryp o “bielych” Vianociach a zvýšil sa počet rodín s čiernou pokožkou, a tiež ďalších etnických menších, oslavujúcich toto sviatočné obdobie.

Séria obrázkov s rodinami etnických menšín oslavujúcich Vianoce – pri rozbaľovaní vianočných darčekov alebo zdobení stromčeka – bude dostupná na sociálnych sieťach pod mriežkou #ChristmasSoWhite, čo znamená, Vianoce sú príliš biele.

Nadya Powel bola inšpirovaná k tomuto kroku po tom, ako hľadala fotografiu na školskú stránku počas Vianoc. Pri hľadaní úvodného obrázku boli všade len biele rodiny oslavujúce Vianoce. Nadya sa pozrela na biele rodiny, potom na svoju dcéru, ktorá je čierna a opýtala sa jej, aký obrázok má vybrať. Jej dcéra vybrala obrázok, kde sú rodiny od chrbta a nie je vidieť ich farbu pokožky.

Okrem Nadye Powel sú medzi líderkami kampane aj ďalšie tri ženy, ktoré veria, že Vianoce reprezentujú každého a chcú aby sa biele Vianoce stali vecou minulosti.

https://twitter.com/A_J/status/809301525944221696

Okrem toho vznikla aj stránka christmassowhite.com, ktorá je plná fotografii ľudí hlavne afrického pôvodu oslavujúcich Vianoce.


Foto: jemimahknight

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup