Varovanie pre obyvateľov Anglicka: Túto zimu je zaznamenaný nárast ochorení norovírusom

Výsledky laboratórnych výskumov ukazujú, že tento rok je počet ľudí nakazených norovírusom o 9% väčší ako počas posledných 5 rokov.


Tento rok dosiahol počet nakazených ľudí norovírusom, nazývaným tiež Norwalkský virus, či winter vomiting bug, číslo 1704, čo však môže znamenať len časť všetkých obyvateľov nakazených vírusom, nakoľko nie všetci chorí ľudia sa obracajú za pomocou k lekárom.
http://niesomdoma.eu/wp-admin/post.php?post=27304&action=trash&_wpnonce=6ee5b9cb2b
V anglických nemocniciach už bolo zaznamenaných 100 prípadov infekcie týmto vírusom. V tomto období býva kvôli vírusu v nemocniciach karanténa.
Organizácia verejného zdravia Public Health England však tvrdí, že obyvatelia Anglicka sa nemusia báť, pretože úroveň rozšírenia vírusu ešte stále nedosiahla kritickú úroveň a to môže byť znakom toho, že norovírus sa v krajine objavil skôr ako zvyčajne.

PHE vyrovalo obyvateľov krajiny:
“Pokiaľ vraciate a máte hnačku a myslíte si, že by sa mohlo jednať o norovírus, poraďte sa so svojim lekárnikom alebo NHS 111. Prosím, nenavštevujte zraniteľné osoby vo svojom okolí, rodinu a priateľvo, najmä pokiaľ sú v nemocnici alebo v opatrovateľských domov, kým neprejde aspoň 48 hodín od príznakov symptómov, aby ste nepreniesli infekciu na ďalšie osoby.”

“Umývajte si poriadne ruky, pretže dobrá hygiena rúk je vždy dôležitá na zníženie rizika prenosu infekcie na ďalšie osoby.”

Medzi príznaky norovírusu patrí nevoľnosť, vracanie, hnačku, kŕče v bruchu, únavaa mierna horúčka. Vírus je extrémne infekčný a často sa šíri v preplnených a uzavretých miestnostiach. K prenosu infekcie môže dôksť znečistenými rukami identifikovanej osoby – kľučky dverí, telefónne slúchadlá atď.

Proti norovírusom nie je žiadna špecifická liečba.

Zástupca riaditeľa Národného infekčného centra Public Health England Nick Phin tvrdí, že je veľmi pravdepodobné, že rast infekcie v krajine bude naďalej rásť.

“Každú zimu je nárast počtu ochorení zaznamenaná v rôznych časov, avšak rozšírenie vírusu je tento rok v porovnaní s minulými piatimi rokmi veľmi nečakané.”


Foto: Loren Kerns

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup