4 základné tipy ako sa naučiť anglický jazyk a stránky, ktoré vám pomôžu s výučbou z pohodlia domova

Anglický jazyk je dnes kľúčom k úspechu, odhaduje sa, že každý siedmy človek na našej planéte sa dokáže v angličtine dohovoriť. Angličtina je uzákoneným jazykom v 54 suverénnych štátoch sveta a v 27 nesuverénnych.


1. Rozprávajte sa v Anglicku s domorodcami
2. Počúvajte hudbu v anglickom jazyku a snažte sa porozumieť slovám
3. Pozerajte filmy, seriály, TV
4. Čítajte knihy

Stránky, ktoré vám pomôžu s výučbou z pohodlia domova

Elllo.org — táto stránka je najlepšia a je vhodná aj pre učiteľov aj pre študentov aj pre začiatočníkov. Je tu síce trochu zložitejšia navigácia, ale má mnoho iných plusov. Materiály z celého sveta na rôzne témy. Živý jazyk s výtlačkami a vysvetlívkami (všetko v angličtine). Máte možnosť porovnávať výslovnosť z Kanady, Anglicka, Austrálie, atď.

Britishcouncil.org — Web stránka British Council. Testy, gramatika, hry a ďalšie. Všetko v angličtine, takže začiatočníci bude pomerne ťažké sa orientovať, ale stojí za vyskúšanie.

Eslpod.com — Hlavnou úlohou tohoto zdroja je naučiť sa angličtinu ako druhý jazyk. Možnosť sťahovať a pracovať s veľkým množstvom podcastov s výtlačkov a slovníkov.

Englishtips.org – More učebníc a kníh na stiahnutie. Vyhľadávač pracuje výborne a všetko sa dá nájsť.

Real-english.com — premyslena stránka s učebnými hodinami anglického jazyka, textami a videami. Pred tým, ako začnete si môžete vpravo hore zmeniť jazyk

bbc.co.uk – rad materiálov pre štúdium moderného, živého jazyku.

MinooAnglo – výučba gramatiky, výslovnosti a slovnej zásoby pomocou videí.

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup