Britské domácnosti vyhodili za rok 2015 potraviny v hodnote 13 miliárd libier

Najnovšie údaje ukazujú, že v roku 2015 vyrástol počet potravinového odpadu na 7.3 milióna ton, a z neschopnosti znížiť počet vyhadzovaných potravín v krajine bola obvinená vláda.


Údaje Programu na meranie a znižovanie potravinového odpadu ukazujú, že počas posledných rokov britká vláda nevynaložila dostatočné úsilie na to, aby bol počet potravín vyhadzovaných domácnosťami znížený.

V roku 2012 vyhadzovali domácnosti vo Veľkej Británii okolo 7 miliónov ton potravinového odpadu a v roku 2015 tento údaj vyrástol na 7.3 milióna ton.

Celkovo vyhadzujú domácnosti v krajine potraviny, ktorých cena sa odhaduje na 13 miliárd libier.

Podľa výpočtov organizácie sa dalo zabrániť viac ako polovici vyhodeného odpadu tohto druhu (4.4 ton), pričom v roku 2012 sa dalo zabrániť vyhodeniu 4.2 tony.

Organizácia je čiastočne financovaná ministerstvom životného prostredia a dodala, že vyhodený odpad spôsobuje emisie, ktoré sú rovné 30% všetkých emisií automobilov na britských cestách.

Opozícia vyhlásila, že aj napriek sľubom Konzervatívcov o nulových odpadoch je realita taká, že údaje ukazujú absolútne opačné výsledky. Vláde sa nielenže nepodarilo splniť svoj sľub, ale situácia sa ešte zhoršila.


Foto: EarthFix

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup