Britskí poslanci si myslia, že prisťahovalci sa musia naučiť anglický jazyk

Skupina poslancov a členov parlamentu vyhlásila, že prisťahovalci sa musia naučiť anglický jazyk ešte pred príchodom do Veľkej Británie a navštevovať jazykové kurzy po tom, ako prídu do Británie.


Poslanci si myslia, že znalosť angličtiny je “kľúčom k úplnej integrácii prisťahovalcov do spoločnosti a ekonomiky”.

Podľa názoru poslancov by mali mať rôzne regióny krajiny svoju vlastnú migračnú politiku. Podobné právomoci majú miestne úrady v Kanade.

Vláda vydelí na kurzy anglického jazyka okolo 20 miliónov libier.

V Británii bola nedávno uverejnená správa o segregácii a sociálnej izolácii, ktorá ukázala, že segregácia v britskej spoločnosti dosiahla alarmujúcu úroveň, čo vedie k rastu nerovnosti v mnohých oblastiach krajiny.

Vo svojom novoročnom prejave britská premiérka Theresa May zdôraznila, že chce vidieť Britániu zjednotenú občianstvom.

Správa All Party Parliamentary Group on Social Integration vyzýva vládu, aby sa všetci prisťahovalci učili anglický jazyk ešte pred svojim príchodom do Británie alebo navštevovali kurzy po príchode do krajiny.

V správe je zdôraznené, že integrácia musí začať hneď po príchode do Británie, a tiež to, že znalosť angličtiny je “nevyhnutnou podmienkou na budovanie spolupráce” s väčšinou britského národa.

Okrem toho britská vláda vyhlásila, že budú po odchode krajiny z EÚ zavedené migračné kontroly, avšak ešte nebol uvedený žiaden postbrexitovský imigračný systém.
Otázka imigrácie bude podľa odborníkov kľúčovou v rokovaniach medzi EÚ a Britániou, pretože podľa vrcholných politikov Únie je sloboda pohybu jedným z pilierov EÚ.

V posledných rokoch bola Veľká Británia zaplavená vlnou prisťahovalcov, a dokonca až 27% detí, ktoré sa narodili v Británii, má matku, ktorá pochádza zo zahraničia.


Foto: 70023venus2009

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup