Louise Casey: Musíme prisťahovalcov naučiť základom britského života

Britská poslankyňa, ktorá je zodpovedná za integráciu prisťahovalcov vyhlásila, že príliš veľa prisťahovalcov nechápe základy britského života, nerozumejú dôležitosti stáť v rade a byť milý.


Louise Casey vedie integráciu tých najizolovanejších komunít, hlavne migrantov. V britských médiách je v posledných dňoch označovaná ako “cár integrácie”.

Podľa slov poslankyne nechápu migranti základy britského života a nevedia napríklad, kedy treba vyložiť pred dvere odpadky.

Casey tiež predpokladá, že migranti berú z britskej spoločnosti viac, ako jej dávajú a povedala, že tento proces nie je “obojsmerná ulica”.

Poslankyňa tiež zistila, že “bezprecedentné tempo a rozsah nedávnej imigrácie” mal významný vplyv na mnoho komunít.

Vo svojom prejave Louise Casey zdôraznila, že vysvetľovala základy britského spôsobu života prisťahovalcom z východnej Európy, pričom jej povedali, že im nikto nepovedal o spôsobe života v Británii a o tom, kedy majú vytiahnuť smetiaky.
“Nikto im nepovedal, aby stáli v rade, aby boli milý, a tiež množstvo vecí.”

Okrem toho vo svojom prejave poslankyňa povedala, že v Británii sú dva extrémy – pravicové krídlo a islamský extrémizmus.

Pani Casey si myslí, že by mala Británia spraviť pre integráciu prisťahovalcov viac.

Pri jednom prirovnaní však Louise Casey povedala, že prisťahovalci by mali získať v Británii ubytovanie a Briti by mali byť na nich milí, pretože majú všetci rovnaký cieľ.

Poslankyňa poznamenala, že veľkou chybou krajiny bolo to, že veľa dávala a prisťahovalci veľa dostávali.

Celý prejav nájdete TU na stránke britského parlamentu.


Foto: jaimelondonboy

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup