Červený kríž: V anglických nemocniciach vládne humanitárna kríza

Medzinárodná humanitárna organizácia Červený kríž varovala, že v nemociach NHS v Británii prevláda humanitárna kríza.


Pracovníci Červeného kríža pomáhajú pacientom NHS dostať sa z nemocníc domov, nahrádzajú nemocničný personál, a tiež plnia ďalšie pomocné funkcie.

Medzinárodná organizácia vyzýva vládu krajiny, aby urýchlene vydelila ďalšie finančné prostriedky na nemocnice v Anglicku, ktorých personál si nevie poradiť s obrovským prílivom pacientov, a to najmä v zimnom období.

Počas minulého týždňa presmerovalo kvôli preplnenosti až 42 nemocníc prichádzajúce sanitky do iných zdravotníckych zariadení.

Počas roku 2015 bolo takých prípadov zaznamenaných dvakrát menej. Táto štatistika je obzvlášť znepokojujúca, pretože nedostatok personálu v nemocniciach spôsobil dokonca smrť 2 ľudí v Worcestershire.

Pracovníci Červeného kríža Veľkej Británie od 1. januára tohto roka nahrádzali medikov v Nottinghame, Leicester, Lincolne, Ketteringu a Northamptone.

Okrem toho pomáhal Červený kríž pacientom v ich domovoch, aby sa znížila záťaž nemocníc.

Podľa slov predstaviteľov Červeného kríža stále viac pacientov nemocníc vypúšťajú domov bez dostatočného oblečenia a niektorí pacienti získajú po ceste domov nové zranenia, a potom sa pacienti opäť vracajú do nemocníc.

Zástupcovia Royal College of Emergency Medicine tvrdia, že nemocničný personál je konfrontovaný s obrovským tlakom a január tohto roka môže byť najťažším mesiacom za celú históriu NHS.


Foto: Elliott Brown

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup