Niektorí britskí zamestnávatelia si myslia, že cudzinci si nezaslúžia minimálnu mzdu

Britská vláda vydelila 1.7 milióna libier na osvetovú kampaň, aby sa zamestnanci v krajine dozvedeli, aká je vo Veľkej Británii minimálna mzda.


Cudzinci pracujú na britských ostrovoch v mnohých prípadoch na menej lukratívnych pozíciách, a nečestní zamestnávatelia zneužívajú ich nevedomosť a platia im menej, ako je zákonom stanovená minimálna mzda.

V súčasnosti je na ostrovoch minimálna mzda vo výške 7.20 libry za hodinu práce pre zamestnancov starších ako 25 rokov.
Viac informácii o aktuálnej minimálnej mzde v Británii nájdete TU.

V apríli tohto roka sa bude minimálna mzda v krajine opäť zvyšovať, a aj z tohto dôvodu bude zapustená osvetová kampaň o “minimálke”.

Ministerka obchodu Margot James vyhlásila, že na nevyplácanie minimálnej mzdy zamestnancom nie je žiadne ospravedlnenie.

“Nie je žiadne ospravedlnenie na vyplácanie nižšej mzdy ako minimálnej zamestnancom, ktorí na ňu majú legálne právo. Táto kampaň zvýši povedomie o najnižšej mzde v spoločnosti, a o tom, koľko musia legálne zarábať a budem povzbudzovať každého, kto dostáva menej, aby kontaktoval čo najskôr Acas.”

Okrem toho uverejnil Daňový a colný úrad desiatku najzvláštnejších výhovoriek, kvôli ktorým neplatili zamestnávatelia svojim zamestnancom minimálnu mzdu.

Zamestnávatelia ospravedlňovali svoje porušovanie zákona detinským spôsobom. Niektorí dokonca vyhlásili, že cudzinci si minimálnu mzdu v Británii nezaslúžia.

10 šialených výhovoriek, prečo nezaplatili britskí zamestnávatelia svojim pracovníkom minimalnu mzdu


Veľká Británia: Čo môžete urobiť, pokiaľ vám zamestnávateľ platí menej ako je zákonom stanovená minimálna mzda?
Foto: Dun.can

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup