Po vyhláseniach May klesol kurz libry

Po júnovom referende začal kurz libry klesať k rekordným minimám, a po dvoch mesiacoch, keď začala britská premiérka hovoriť o možnosti tvrdého Brexitu, začala libra vo vzťahu k ostatným menám opäť klesať.


9. decembra klesol kurz libry k doláru o 1 cent.
Dnes je kurz libry 1.22 dolára a 1.16 eura.

Dôvodom na ďalší pokles libry bol rozhovor Theresy May pre kanál Sky News, v ktorom tvrdila, že Veľká Británia sa nemôže pri vystúpení z únie pridržiavať žiadneho existujúceho modelu a musí si vytvoriť svoj vlastný.

Theresa May tiež tvrdila, že Británia môže s Európskou úniou uzavrieť maximálne výhodnú dohodu pre obe strany, avšak ostrovná krajina nehodlá ustúpiť z dvoch základných požiadaviek – kontrolovať svoje hranice a zákony.

Predsedkyňa vlády tiež uznala, že po vystúpení z Únie si Británia nebude môcť zachovať všetky možnosti, ktoré mala krajina ako člen Únie.

Prevod peňazí cez TransferWise – prvých £3000 zadarmo!!
Prevod prvých £3000 počas jedného mesiaca bude pre vás zadarmo, pokiaľ použijete daný odkaz.

Menové trhy si vyložili vyhlásenia britskej premiérky tak, že bude veľká pravdepodobnosť toho, že bude Veľká Británia po odchode z EÚ vylúčená z jednotného európskeho trhu.

V súčasnosti klesla hodnota libry o 19% v porovnaní so svojou cenou pred referendom.

Za minulý rok 2016 bola bola najvyššia hodnota libry 1.33 začiatkom roka a po júnovom referende začala jej hodnota výrazne klesať, pričom najhorší výmenný kurz bol v októbri 1.10. Potom začala libra opäť naberať na sile.

15. decembra bol kurz libry k euru 1.1988, o týždeň 22. decembra klesol na 1.1775 a po novom roku sa začal ďalší pád libry, pričom najstrmší pád sa začal práve po víkendových vyhláseniach May.

Dnes je kurz libry k euru 1.1466 a k českej korune 30.976.


Foto: deg.io

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup