Theresa May chce občianstvom zjednotenú Britániu (Video)

Britská premiérka vo svojom novoročnom prejave spomenula minuloročné referendum, zmeny a príležitosti, ktoré čakajú krajinu.


Na úvod svojho prejavu britská premiérka Teresa May zaželala každému pokojný, prosperujúci a šťastný nový rok.

“Pokiaľ sme v roku 2016 hlasovali za zmeny, tak tento rok sa tie zmeny začnú.”

Premiérka v svojom prejave ďalej vyzdvihla príležitosti, ktoré má dnes Británia a aj napriek tomu, že referendum rozdelilo krajinu na dve časti, oba tábory chcú vidieť Britániu silnejšiu ako je tomu dnes, a tiež spravodlivejšiu, bezpečnejšiu a spoľahlivejšiu.

Podľa May by sa mal národ zjednotiť, pretože nie je naďalej 52 % ľudí, ktorí hlasovali za odchod a 48 %, ktorí hlasovali za zotrvanie, je len jeden veľký národ s hrdou históriou a jasnou budúcnosťou.

“Keď budem tento rok pri rokovacom stole s Európou, bude to s vedomím, že som tam kvôli dobrej dohode, nie pre tých, ktorí volili odchod, ale pre každého človeka v tejto krajine.”

May poukázala na rôznorodosť spoločnosti v krajine, kde sú tí, ktorí prosperujú a môžu si ľahko kúpiť svoj domov a na druhe sú tí, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Podľa slov premiérky bude rok 2017 rokom prekonania bariér, ktoré držia ľudí a zabezpečenia lepších podmienok pre pracujúcich ľudí.

“Máme jedinečnú príležitosť dokázať, že privedieme spolu túto krajinu tam, kde predtým nebola, nech už ste ktokoľvek, kdekoľvek bývate, vaši politici, ekonomika a spoločnosť fungujú pre vás, nie len pre privilegovaných.”

“Výsledkom bude skutočne jednotná Británia, v ktorej sme všetci jednotní občianstvom tohto veľkého národa.”
 

 

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup