Top 10 krajín, v ktorých sa najviac oplatí žiť a pracovať pracovníkom zo zahraničia

Cudzinci, pracujúci vo Švajčiarsku, zarábajú v priemere najvyššie platy spomedzi všetkých kvalifikovaných pracovníkov, pracujúcich v cudzích krajinách.


Údaje boli uvedené v správe HSBC Holdings, ktoré uverejnilo vydanie Bloomberg v novom roku. Najvyššie platy majú migrujúci robotníci vo Švajčiarsku.

Treba zdôrazniť, že sa nejedná o údaje a o priemerných platoch všetkých cudzincov pracujúcich v daných krajinách, ale o kariérnych – kvalifikovaných odborníkov, ktorí sa zapojili do prieskumu.

Do prieskumu HSCB bolo zapojených 26 871 pracovníkov zo 190 krajín, pracujúcich v iných krajinách ako odkiaľ pochádzajú. V rámci prieskumu mali odpovedať na to, aké jednoduché je pre nich žiť, pracovať a založiť si rodinu v krajine, kde sa nachádzajú.

Na základe analýzy údajov ako je kariérny postup, zamestnanecké výhody a ďalšie faktory ako aj mzda, ktorá však nebola rozhodujúcim faktorom, bol vytvorený zoznam krajín, v ktorých sa oplatí cudzincom najviac pracovať.

Podľa správy, cudzinci pracujúci vo Švajčiarsku, majú priemerný ročný plat vo výške 188 275 amerických dolárov, čo je približne 193-tisíc švajčiarskych frankov.

Švajčiarsko má okrem vysokých platov ešte jednu výhodu, ktorou priťahuje zahraničných pracovníkov. V tejto krajine je najlepšia kvalita života a takmer 70 percent pracovníkov-cudzincov, ktorí boli zapojení do prieskumu HSBC uviedli, že rovnováha medzi prácou a kvalitou života sa v Švajčiarsku ešte zlepšila.

Na druhom mieste v zozname krajín, kde sú pre pracujúcich cudzincov najlepšie podmienky pre prácu a život je Nemecko a Švédsko na treťom mieste.

Do prvej desiatky sa v zozname dostalo až šesť európskych krajín.

Na piatom mieste Nórsko, na siedmom Rakúsko a Británia na deviatom.

Zoznam 10 krajín, kde sa cudzincom oplatí najviac pracovať

1. Švajčiarsko – priemerný plat cudzincov $188 275
2. Nemecko – priemerný plat cudzincov $97 693
3. Švédsko – priemerný plat cudzincov $84 802
4. Spojené Arabské Emiráty – priemerný plat cudzincov $112 820
5. Nórsko – priemerný plat cudzincov $97 486
6. Singapúr – priemerný plat cudzincov $138 641
7. Rakúsko – priemerný plat cudzincov $85 288
8. Hong Kong – priemerný plat cudzincov $169 756
9. Veľká Británia – priemerný plat cudzincov $83 227
10. Bahrajn – priemerný plat cudzincov $98 622

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup