Labouristi by chcú zrušiť limit ohraničenia sociálnych príspevkov, avšak nevedia, koľko by to stálo

Úrad práce veľká Británia Jobcentre plus

Labouristická strana sa zaviazala, že zruší limit na výšku sociálnych dávok (benefit cap) bez toho, aby vedeli, koľko to bude stáť.


Debbie Abrahams ktorá zastáva post tieňovej ministerky práce a dôchodkov navštívila reláciu The Andrew Marr Show na BBC.

Abrahams povedala, že Labouristická strana sa bude zaoberať tým, ako zrušiť ohraničenie sociálnych príspevkov, ktoré sú v súčasnosti na úrovni £20 000 a £23 000 v Londýne.

Týmto spôsobom by neboli príspevky ohraničené pre 116 000 domácností, a ich výška by mohla dosiahnuť astronomickú sumu.

V otázke reportéra na to, či Labouristická strana vie, koľko bude stáť zrušenie ohraničenia politička odpovedala: “Ešte sme to neocenili.”

Abrahams poznamenala, že ohraničenie príspevkov nie je spravodlivé voči štyrom miliónom detí, ktoré sú obeťami chudoby a tri štvrtiny z nich žijú v pracujúcich rodinách.

Dôvodom na diskusiu bolo rozhodnutie sudcu v prípade žaloby štyroch osamelých rodičov voči ministerstvu práce a dôchodkov kvôli ohraničeniu príspevkov, pretože príjem domácností je pri určitých dávkach obmedzovaný.

Sudca rozhodol, že predpisy sú “nezákonné”, pokiaľ sa vzťahujú na osamelých rodičov s dieťaťom alebo deťmi mladšími ako dva roky.

Ministerstvo práce a dôchodkov sa však plánuje voči rozhodnutiu odvolať.


Foto: John Keogh

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup