Labouristi sľúbili zvýšenie minimálnej mzdy pre mládež na £10

Mládež priniesla Labouristickej strane Jeremyho Corbyna v parlamentných voľbách úspech a labouristi sa im chcú odvďačiť a zabezpečiť si už do budúcnosti podporu hlasmi tých, ktorí ešte nemajú hlasovacie právo.


Jeremy Corbyn označil za hrubú nespravodlivosť skutočnosť, že neplnoletí pracovníci dostávajú za svoju prácu dvakrát menej peňazí ako dospelí, a oznámil plány labouristov, ktorý chcú zvýšiť národnú minimálnu mzdu v krajine na 10 libier pre všetky vekové kategórie!

V súčasnosti zarábajú šestnásťroční pracujúci Briti minimálnu mzdu 4.05 libry za hodinu, a dokonca ani plnoletí občania krajiny nemôžu počítať so mzdou 7.50 libry za hodinu práce. Pre vekovú kategórie od 18 do 21 rokov je oficiálna minimálna mzda stanovená na úrovni 5.60 libry z a hodiny.

Naďalej je nejasné, či majú labouristi v pláne zvyšovať minimálnu mzdu pre stážistov, ktorí dnes zarábajú len 3.50 libry za hodinu.

“10 libier na hodinu je spravodlivé životné minimum, ktoré sa musí vzťahovať na všetkých pracujúcich, v neposlednom rade preto, že mladí pracovníci jedia nie menej ako dospelí, tak hovorí moja životná skúsenosť”, povedal Jeremy Corbyn na konferencii v Brightone.


Foto: Andy Miah

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup