Boris Johnson: Vláda nemá plán pre prípad neúspechu rokovaní o Brexite

Vyhlásenie ministra zahraničných vecí protirečí oficiálnemu postoju vlády “Žiadna dohoda je lepšia, ako zlá dohoda”.


Minister zahraničných vecí Boris Johnson urobil škandalózne vyhlásenie o prípravách na rokovania o Brexite. Podľa slov Johnsona nemá vláda žiaden záložný plán pre prípad, pokiaľ rokovania s Európskou úniou zlyhajú.

Tieto slová nielen podkopávajú dôveryhodnosť k slovám Theresy May o tom, že Veľká Británia zostane radšej bez dohody s Európskou úniou, ako bude súhlasiť s nevýhodnou zmluvou, ale tiež protirečia vyhláseniu ministra pre Brexit Davida Davisa o tom, že polovicu svojho pracovného času trávi vypracovaním scenárov odchodu z Európskej únie bez podpísanej zmluvy.

Škandalózny fakt bol odhalený počas debát v poslaneckej snemovni, kedy ministerka zahraničných vecí tieňovej vlády Emily Thornberry požiadala od svojho oponenta vysvetlenie, čo znamená podľa vládnej mienky “neuzavretie zmluvy”: “Pokiaľ nie ste pripravený povedať nám o tom podrobnejšie, tak nás aspoň uistite, že máte tajný podrobný plán opatrení pre zvládnutie rizík”.

V odpovedi Boris Johnson vyhlásil, že pravdepodobnosť realizácie takéhoto scenára “zanedbateľne malá” a dodal, “Nemáme plán pre prípad neúspechu rokovaní, pretože očakávame, že uzatvoríme maximálne výhodnú dohodu.”

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup