Británia sa môže počas desaťročí stať najľudnatejšou krajinou v Európe

Podľa údajov štatistického úradu Eurostat sa Veľká Británia stane v blízkej budúcnosti najľudnatejšou krajinou v Európe.


Posledné správy ukazujú že vo Francúzsku žije dnes 67 miliónov ľudí a v Británii 65.8 milióna.

Počas posledných piatich rokoch sa rozdiel medzi oboma krajinami znížil o viac ako 500-tisíc ľudí z 1.7 milióna na 1.2 milióna.

Zmena počtu populácie je spojená v prvom rade s úrovňou prisťahovalectva. Za rok 2016 bol v Európskej únie zaznamenaný rovnaký počet narodení a úmrtí a podobná situácia bola zaznamenaná vo Veľkej Británii.

Od roku 2013 do 2015 sa presťahovalo z ôsmych východných krajín Európskej únie (Slovensko, Česko, Poľsko, Estónsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Slovinsko) do Veľkej Británie až 1.3 milióna ľudí, pričom do týchto krajín sa presťahoalo len 14 100 Britov.

Odborníci sa domnievajú, že pokiaľ by Británia zostala naďalej súčasťou Európskej únie, stala by sa za pár rokov jej najľudnatejšou krajinou kvôli vysokej úrovni prisťahovalectva.

Rast populácie je rozdelený po celom území Veľkej Británie nerovnomerne, pričom tempo rastu obyvateľstva v Londýne je dvakrát vyššie ako vo Walese, Škótsku, Severnom Írsku a troch severných oblastiach Anglicka.


Foto: shrinkin’violet

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup