Britská vláda uverejnila návrh zákona o odchode krajiny z EÚ

Brexit sa môže začať! Snemovňa lordov hlasovala za zákon o odchode z Európskej únie

Vláda Veľkej Británie zverejnila návrh zákona o odchode krajiny z Európskej únie a European Union (Withdrawal) Bill bol uverejnený na stránke britského parlamentu.


V prvom odstavci zákona sa hovorí: “Zrušiť zákon o Európskych spoločenstvách 1972 roku a vykonať ďalšie opatrenia v spojitosti s odchodom Spojeného kráľovstva z EÚ.”

Repeal the European Communities Act 1972 and make other provision in connection with the withdrawal of the United Kingdom from the EU.

Dokument stanovuje zrušenie právnej zvrchovanosti EÚ v krajine v deň odchodu. Pritom všetky platné zákony vydané v EÚ budú naďalej platné, zmenené alebo zrušené ďalšími zmenamy v legislatíve. Návrh zákona stanovuje politikom dva roky na “prácu nad chybami” počas prechodného obdobia po Brexite.

“Jedná sa o jeden z najvýznamnejších zákonov, ktoré kedy prešli cez parlament a je dôležitým medzníkom v procese nášho odchodu z Európskej únie”, okomentoval dokument minister pre Brexit David Davis.

Davis tiež zdôraznil, že návrh zákona umožňuje “maximálnu istotu, integritu a kontrolu”.
Minister zaručuje, že pokiaľ budú všetci pracovať v národných záujmoch, môžu zabezpečiť, aby mali Briti funkčný právny systém v deň, kedy opustia Európsku úniu.

Návrh zákona sa stane zákonom až po diskusii v parlamente, pričom debaty sa nezačnú skôr ako na jeseň a prijatý bude do marca 2019 roka. Opozícia sa rozhodla, že ho nepodporí.

Návrh zákona a celé jeho znenie nájdete na stránke parlament.uk.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup