Hrad Dover: Kľúč k Anglicku

Zámok Dover je jednou z najúžasnejších obranných pevností a túto pevnosť označujú domáci ľudia ako kľúč k Anglicku.


Okrem očarujúcich bielych útesov, ktoré lemujú južné pobrežie Británie má Dover ešte jednu zaujímavosť – hrad Dover.

Obrovská Doverská pevnosť je najväčšia v celej krajine a prvé palácové budovy tu boli postavené ešte pred začiatkom nášho letopočtu.

História hradu Dover

white-cliffs-123474_960_720

Prvé palácové budovy tu boli postavené ešte pred začiatkom nášho letopočtu. V 1. storočí vybudovali Rimania na území dnešnej pevnosti 2 majáky, z ktorých jeden stojí až dodnes.

Okolo 10. storočia bol k jednému majáku pristavaný kostol Svätej Márie Castro. Tento kostol stojí do dnes.

V 11. storočí získal palác Viliam Dobyvateľ a jeho vnuk Henrich II. tu vybudoval skutočný palác, v ktorom bol v každej izbe krb, záchod a tečúca voda.

Obranná pevnosť

dover-castle-252446_960_720

Hrad mal veľký význam pri obrane Anglicka.

V hrade sú obľúbenou turistickou atrakciou tajomné tunely (Secret Wartime Tunnels), pri ktorých návšteve máte pocit, že vojaci odišli len prednedávnom. Nájdete tu pohodené ich helmy a iné predmety.

Angličania sa pýšia tým, že hrad nikto z nepriateľov neprekonal. Francúzsky kráľ Ludvík VIII sa v 13. storočí zmocnil Londýna a mnohých ďalších miest, avšak na Dover nemal.

Doverský zámok dnes

castle-480896_960_720

Dnes je zo zámku obrovský múzejný komplex zložen z dvoch radov hrubých obranných stien, v centre ktorých je hlavná veža.

Šírka stien hlavnej veže je okolo 7 metrov, šírka 29 metrov a výška 30 metrov.

Na zámku sa konajú mnohé podujatia pre deti aj dospelých vďaka ktorým môžete nahliadnuť do občianskej vojny, druhej svetovej vojny alebo stredoveku.

Cena vstupného pre dospelých je £19.40 a pre deti od 5 do 15 rokov £11.60.

Všetky potrebné informácie o parkovaní, cenách lístkov prístupe k hradu a otváracích hodinách nájdete na stránke anglického dedičstva.


 

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup