Theresa May: Po Brexite prestanú s EÚ existovať otvorené hranice

Počas celého minulého týždňa prinášali britské médiá informácie o začiatku rozkolu v britskom kabinete ministrov o slobode pohybu občanov cez hranie Veľkej Británie a Európskej únie po Brexite.


V pondelok ráno vystúpila tlačová hovorkyňa Theresy May s oficiálnou správou o zverejnených správach v britských médiách o možnom zachovaní voľného pohybu ľudských zdrojov medzi Veľkou Britániou a Európskou úniou po dokončení Brexitu.

Podľa slov zástupcu Downing street 10 prestane existovať otvorená hranica medzi Veľkou Britániou a Európskou úniou presne v deň Brexitu, v marci 2019 roku.

“Podrobnosti o tom, akým spôsobom bude Spojené kráľovstvo riadiť migračné toky, budú uverejnené neskôr, avšak bolo by chybné domnievať sa, že pravidlá prekročenia hraníc zostanú po Brexite nezmenené.”

Pôvodom na informácie zverejnené v médiách bolo vyhlásenie ministerky vnútra Amber Rudd o tom, že vláda zabezpečí, aby Brexit nespôsobil šokový efekt pre britské podniky. V rovnakej dobe navrhol britský minister financií Philip Hammond, že voľný pohyb pracovných zdrojov medzi Veľkou Britániou a EÚ môže byť zachovaný po dobu troch rokov.


Foto: Number 10

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup