Britskí obchodníci požiadali vládu o odloženie Brexitu

Britský inštitút riaditeľov sa obrátil na vládu s otvoreným listom, v ktorom ich poprosil odložiť proces odchodu Veľkej Británie z Európskej únie.


Britskí podnikatelia veria, že ekonomika krajiny je absolútne nepripravená k rozviazaniu dlhodobých vzťahov s Európskou úniou a realizovanie Brexitu takým spôsobom, ako ho prezentuje vláda, neprinesie nič okrem škôd.

Popredná britská obchodná komunita Institute of Directors v otvorenom liste adresovanom Theresu May žiada predĺženie doby rokovaní nad rámec konečného termínu, ktorým je dnes marec 2019 pre zmiernenie negatívnych ekonomických dôsledkov.

Podnikatelia prosia o zachovanie Británie v rámci jednotného európskeho trhu počas “prechodného obdobia” do roku 2020, a tiež predĺženie colných dohôd a zákonov Európskej únie počas tohto obdobia.

Tento návrh britských podnikateľov je v plno rozpore s plánmi vlády Theresy May, ktorá plánuje dokončiť postup odchodu z EÚ v presne stanovenom dvojročnom období, ktoré vyprší v marci 2019, a tiež získať úplnú nezávislosť od európskych zákonov.

“Vláda sa musí poriadne zaoberať bezprostredným ohrozením podnikania od Brexitu: čo sa stane, alebo nie v deň Brexitu”, hovorí sa v správe Institute of Directors, v ktorej sú zhodnotené možnosti prechodného obdobia.


Foto: Number 10

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup