Minister financií Hammond neplánuje zmeniť Britániu po Brexite na daňový raj

Britský minister financií Philip Hammond poskytol rozhovor pre francúzsky denník Le Monde o scenároch ekonomického rozvoja krajiny po odchode z Európskej únie.


V rozhovore minister financií vlády Theresy May povedal, že aj napriek odchodu Veľkej Británie z Európskej únie má krajina v pláne zostať integrovanou do európskeho finančného trhu a hrať podľa spoločných pravidiel. Znamená to, že vláda nebude znižovať dane v odvetví podnikania alebo uľahčovať súčasné pravidlá a požiadavky len pre to, aby zmenili národné hospodárstvo na daňový raj.

Toto tvrdenie protirečí slovám Hammonda, ktoré povedal v januári tohto roka v rozhovore s nemeckými novinármi Welt am Sonntag, kedy zdôraznil, že Veľká Británia môže ísť proti spoločným európskym pravidlám, aby pritiahla na svoje územie po Brexite veľké a úspešné podniky.

“Britániu podozrievajú z vypracovania stratégie nečestnej konkurencie v regulačnom rámci a daňovom zaťažení. To nie je v našich plánoch a nie je to v súlade s našou víziou budúcnosti krajiny. Veľká Británia zostane krajinou so sociálnym, ekonomickým a kultúrnym modelom európskeho štátu”, povedal minister francúzskym novinárom.

Hammond však poznamenal, že pokiaľ stratí Británia prístup k európskemu trhu alebo bude z neho vylúčená pri odchode z EÚ bez dohody, môže krajina niesť v krátkodobom horizonte ekonomické straty. V takom prípade bude podľa ministra financií Británia nútená zmeniť ekonomický model, aby obnovila konkurencieschopnosť.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup