Nový projekt NHS odmenení Britov za športovanie zľavami a darčekami

Podľa nového projektu NHS England zahŕňa vytvorenie špeciálnych miest Healthy New Towns, v ktorých budú pre obyvateľov vytvorené komfortné podmienky na zdravý životný štýl.


Cieľom programu je boj proti spoločenskému laxnému spôsobu života, a tiež snaha o zníženie zaťaženia zdravotníckych zariadení. Podľa štatistických údajov trpia vo Veľkej Británii nadváhou až dve tretiny dospelých a jedna tretina detí.

Dnes prejde chôdzou priemerná osoba v Británii menej ako 10 minút denne, čo je o tretinu menej ako pred tridsiatimi rokmi.

Vedúci NHS England Simon Stevens vysvetlil, že v nových mestách sa budú snažiť realizovať projekt, ktorý presvedčí Britov všetkých vekových kategórii, aby zmenili svoj postoj k vlastnému zdraviu.

V domoch bude zadarmo prístup k bicyklom, verejným telocvičniam a chodníkom pre bežcov.

Okrem toho budú Briti za športovanie odmeňovaní. Autori projektu navrhujú špeciálnu mobilnú aplikáciu, ktorá bude počítať počet krokov prejdených za deň a bude ich meniť na body. Pre tých, ktorí budú môcť prejsť za tri dni v týždni 12 500 krokov budú k dispozícii rôzne zľavy a bonusy ako napríklad zadarmo vstupenka do kina, zľava na tovary v supermarketoch.

Do programu by malo byť zahrnutých viac ako 76 000 domov v celom Anglicku. Zapojí sa Hampshire, Devon, Londýn, Oxford, Darlington, Runcorn, Lancashire, Cheshire, Cambridgeshire a Kent.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup