Priemerné mzdy budú vo veľkej Británii klesať kvôli nadbytku lacnej pracovnej sily

Priemerné mzdy majú v reálnom vyjadrení vo Veľkej Británii tendenciu klesať, pretože zamestnávatelia si majú z koho vyberať, nakoľko je počet uchádzačov o zamestnanie na málo platené miesta stabilne vysoký.


Podľa správy Kráľovstkého inštitútu ľudských zdrojov (Chartered Institute of Personnel and Development) nie sú britský zamestnávatelia motivovaní k zvyšovaniu miezd pracovníkov nad úroveň inflácie kvôli vysokej ponuke pracovnej sily na nekvalifikované pracovné pozície.

V priemere pripadá na jednu nekvalifikovanú pozíciu dvadsaťštyri žiovotopisov.

Okrem toho, počet uchádzačov o kvalifikovanú prácu je tiež nadbytočný. Na jednu pracovnú pozíciu strednej úrovne pripadá v priemere po devätnásť kandidátov a o prácu vo vedúcich manažérskych pozíciách sa uchádza v priemere osem záujemcov.

Odborníci predpovedajú, že pracovníkom na nízko kvalifikovaných pracovných pozíciách sa budúci rok budú zvyšovať mzdy nie o viac ako o 1%, čo je takmer trikrát menej, ako je súčasná úroveň inflácie vo Veľkej Británii. Dôsledkom bude, že všeobecný index priemernej mzdy v krajine nebude v reálnych hodnotách ukazovať rast.

Odborníci tiež očakávajú že počas najbližšieho roka a pol hrozia trhu s náborom zamestnancov vo Veľkej Británii výrazné šoky. Teraz sa nachádza v stave očakávania, avšak veľké percento prakvalifikovaných pracovníko z krajín EUrópskej únie je morálne pripravených vrátiť sa poča Brexitu alebo po ňom do svojej vlasti.

V rámci prieskumu zahraničných odborníkov strednej a vyššej úrovne spoločností zahrnutých v ratingu FTSE250 sa zistilo, že väčšina z nich “pravdepodobne” alebo “určite” odíde z Veľkej Británie do marca 2019 roka.

Najväčší “odliv” pracovníkov sa očakáva vo výrobnom a technologickom odvetví, a tiež v médiách a telekonomikáciách, finančnom sektore a zdravotníctve.


Foto: Andreas Andrews

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup