Ryanair žiada obmedzenie predaja alkoholu na britských letiskách

Podľa štatistík spôsobujú dlhé meškania odletov to, že sa dramaticky zvyšuje riziko opitých pasažierov na palube.


Najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair, ktorá prevádzkuje stovky letov z miest vo Veľkej Británii žiada o sprísnenie pravidiel predaja alkoholu na letiskách v Spojenom kráľovstve.

Podľa spoločnosti by mal byť pred letom zavedený limit “dvoch drinkov”, na denné a večerné lety do desiatej hodiny. Okrem toho by mal byť od desiatej večer do desiatej rána zakázaný predaj tvrdých alkoholických nápojov.

Marketingový riaditeľ Ryanair Jacobs povedal: “Je absolútne nefér, že letiská zarábajú na neobmedzenom predaji alkoholu cestujúcim a nechajú ich na krku leteckej spoločnosti, ktorá potom musí riešiť bezpečnosť letov. Obzvlášť akútny problém vzniká pri meškaní letov, kedy majú cestujúci množstvo voľného času a nemajú žiadne obmedzenia na tvrdý alkohol”.

Predstavitelia britských letísk však obvinili Ryanair z lobovania pre svoje vlastné záujmy, nakoľko letecké posádky predávajú na palube letov svojim pasažierom alkohol s nadšením a za špekulatívnu cenu.
Avšak Ryanair tieto obvinenia odmietol s tým, že to tak funguje len na krátkych letoch, a alkohol sa predáva v “zanedbateľnom množstve” v porovnaní s objemom tvrdého alkoholu v letiskových halách.

Okrem toho nemôžu už Briti cestujúci z Manchestru a Prestwicku do Alicante a na Ibizu zobrať viac bezcolný alkohol na palubu lietadla a sú varovaní, že “Zákazníci vykazujúci znaky asociálneho správania alebo skrývajúci alkohol budú vylúčení z prepravy bez vrátenia peňazí alebo kompenzácie.”


Foto: Mikel Ortega

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup