Zmena poskytovateľov služieb vám ušetrí stovky libier ročne

Britská libra prehráva boj s eurom aj napriek rastu ekonomiky Veľkej Británie

Ekonómovia z londýnskej univerzity radia britským spotrebiteľom pravidelne porovnávať reklamné ponuky poisťovní a energetických spoločností, aby platili menej za tieto služby.


University Colleage London a centrum prieskumov GoCompare zistili, že tretina Britov nikdy nemení dodávateľov energie, poskytovateľov internetových služieb a poisťovne.

Vernosť zákazníkov nemá podľa slov odborníkov v týchto oblastiach žiaden zmysel, pretože lojálny zákazník platí vždy viac.

Priemerná britská domácnosť môže ušetriť zo svojich povinných nákladov až 367 libier ročne, a teda jednu libru každý deň, pokiaľ bude člen rodiny zodpovedný za “držanie kasy” pravidelne porovnávať reklamné ponuky poskytovateľov služieb a meniť dodávateľov.

Zmenou poisťovne motorového vozidla sa dá ušetriť až do 144 libier ročne, zmenou poisťovne bývania okolo 113 libier za rok, a zmenou dodávateľa energie ušetríte v priemere 110 libier ročne.

Profesor ekonómie povedal, že “predvolené tarify” v oblasti energetiky a poisťovníctva sú najmenej výhodné pre spotrebiteľov a aktívna zmena poskytovateľov služieb za dobrou cenou prináša skutočné finančné výhody.

Málo spotrebiteľov sa radí týmto odporúčaním, pretože nevedia, ako odísť od jedného poskytovateľa k druhému. Ďalším dôvodom vernosti je strach pred účtami a finančnými dokumentami, avšak vysoká úroveň konkurencie núti hráčov na trhu ponúkať akcie a zľavy, ktoré však mnohí spotrebitelia ignorujú z dôvodu nedostatočnej finančnej gramotnosti.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup