Anglický aqua park bol uznaný za najlepšiu vodnú atrakciu vo svete

Vodná atrakcia v Blackpool získala už po tretíkrát cenu The Golden Ticket Aword, pričom v súťaži predbehla konkurenciu z Dubaja a Spojených štátov.


Vodná atrakcia Valhalla, otvorená v parku Blackpool Pleasure Beach, získala prestížne ocenenie The Golden Ticket Aword už po tretí raz za sebou a bola vo svojej kategórii uznaná za najlepšiu vodnú atrakciu na svete.

Valhalla bola otvorená v roku 2000, pričom investície do projektu boli vo výške 15 miliónov libier.

Vďaka tejto vysokej sume sa jedná o jeden z najdrahších aqua parkov na svete.

Jedinečnou vlastnosťou turistickej atrakcie je najdlhšia vodná trasa v interiéri, po ktorej sa presúvajú návštevníci v lodi, ktorá je vyrobená v štýle vikingskej lode.
Počas cesty sa stretávajú návštevníci s množstvom špeciálnych efektov, vrátane bleskov a hromov, môžu prejsť cez snehovú búrku, prúdy vody a otvorený plameň.

Spolu s vodnými špeciálnymi efektami, ako sú vodné víri a vodopády, môžu odvážlivci prejsť cez zóny extrémnych teplôt ktorých rozmedzie je až šesťdesiat stupňov od -20°C až do +40°C.

Výlet do Blackpool s návštevou atrakcie Valhalla si naplánujte radšej vopred.

Blackpool sa nachádza 1:30 autom od Manchestru a Liverpoolu, a až 4:30 hodiny autom z Londýna. Z hlavného mesta sa sem však dá dostať aj vlakmi Virgin Trains za 2 hodiny a 45 minút.

Pri kúpe lístka vopred bude stáť neobmedzená vstupenka pre dospelých 20 libier a deti 18 libier. Samozrejme sú v ponuke aj rodinné a skupinové lístky.

Podrobnejšie informácie o atrakcii nájdete TU a ceny TU.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup