Britské občianstvo je žiadané ako teplé rožky

Počet občanov Európskej únie, žiadajúcich o britské občianstvo sa takmer zdvojnásobil.


Zatiaľ čo sa politici na oboch stranách Lamanšského prielivu nemôžu dohodnúť na postavení občanov EÚ, žijúcich v Británii, tí sa rozhodli riešiť svoje problémy sami. Počas posledných 12 mesiacov od momentu ohlásenia výsledkov júnového referenda, pričom viac ako 30 000 z nich už podalo žiadosť o britské občianstvo.

Je to prakticky dvakrát viac v porovnaní s rovnakým obdobím v rokoch 2015 – 2016, kedy bolo takýchto žiadostí podaných 15 871.

Okrem toho bol zaznamenaný pokles záujmu o britské občianstvo u cudzincov z krajín mimo EÚ.

Túžba Európanov získať britské občianstvo je priamo spojená s rozhodnutím o vystúpení krajiny z EÚ a sú motivovaní jedným dôvodom – zabezpečiť si a udržať svoje právne postavenie.

To je obzvlášť dôležité pre tých, ktorí sa v Británii oženili a majú tu deti.

Najviac je Poliakov

Podľa informácii ministerstva vnútra je najviac žiadostí o občianstvo od občanov Poľska (6 179 žiadostí). Pričom najväčší nárast počtu žiadostí bol zaznamenaný u Talianov (nárast o 166%), Francúzov (nárast o 168.5%) a Nemcov (nárast o 193.4%).

Nuiektorí prisťahovalci nechcú byť Britmi

Nie všetci z troch miliónov občanov EÚ, ktorí majú trvalý pobyt na území Spojeného kráľovstva majú právo alebo túžbu získať britský pas. Mnohým sa nepáči nepriateľská atmosféra v krajine a ani sa nechcú dočkať odchodu krajiny z EÚ a odísť skôr.

Podľa Národného štatistického úradu Veľkej Británie sa znížil za posledných 12 mesiacov od marca 2017 úroveň čistej migrácie o 81-tisíc ľudí a predstavovala 246-tisíc osôb. To bolo spôsobené s hromadným odchodom občanov EÚ, ktorých odišlo v tomto období až 122 tisíc, najviac za posledných desať rokov.


Foto: mroach

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup