Európania čelia v Spojenom kráľovstve diskriminácii

Britská vláda vyšetruje dôkazy o tom, že štátni príslušníci Európskej únie čelia v krajine diskriminácii pri hľadaní práce, a tiež prenájme alebo kúpe domu.


Úrad pre rovnosť vyšetruje rastúci počet dôkazov o tom, že občania krajín Európskej únie sú diskriminovaní pri získavaní práce, prenájme alebo kúpe nehnuteľností, a tiež rezervácii dovolenky.

Minister pre rovnosť Nick Gibb povedal, že jeho úrad si je tejto situácie vedomý.

Pri oficiálnej žalobe boli predložené príklady inzerovaných pracovných miest, bývania a ďalších služieb, v ktorých sa nachádzala priama diskriminácia.

Dokumentácia zostavená skupinou 3 million, ktorá reprezentuje občanov EÚ krajín žijúcich v Británii uviedla niekoľko príkladov diskriminácie v oblasti bývania a iných služieb.

V uvedených príkladoch bol napríklad inzerovaný prenájom nehnuteľnosti len pre občanov Spojeného kráľovstva. Okrem toho boli pri prenájme alebo kúpe stanovené iné podmienky pre občanov EÚ krajínn ako pre Britov.
Medzi ďalšie príklady diskriminácie boli uvedené pracovné ponuky, ktoré sú určené len pre “držiteľov britských pasov”.
Európanov diskriminujú dokonca aj niektoré cestovné kancelárie, ktoré odmietajú prijímať rezervácie od občanov iných krajín ako Spojeného kráľovstva a Írska.


Foto: sgoldswo

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup