Kedy sa začnú v Británii rokovania o ďalších škrtoch a zvyšovaní daní?

Britský minister financií Philip Hammond oznámil dnes dátum jesenného prejavu k parlamentu.


Od začiatku tohto roku bude projekt rozpočtu na budúci finančný rok predstavený parlamentu nie na jar, ale už túto jeseň.

Rozpočet britskej vlády bude predložený na prerokovanie do Dolnej snemovne 22. novembra, oficiálne oznámil britský kancelár Philip Hammond.

Minister financií vystúpil prostredníctvom svojho Twitteru s oficiálnym vyhlásením o pripravovanom vyhlásení projektu o rozpočte krajiny na finančný rok 2018/2019.

Po prvýkrát v modernej britskej histórii bude ročný rozpočet krajiny predstavený nie na jar, ale na jeseň, nakoľko jarný prejav ministra financií v parlamente bude mať odteraz charakter správy o plnení rozpočtu.

V prejave Hammonda sa hovorí:

“Deň predstavenia rozpočtu je jedným z hlavných dní v kalendári parlamentu. V tento deň prichádzam do Poslaneckej snemovne so správou o stave štátnych financií, určujem, aké dane treba zvýšiť a ako vynaložiť s vybrané príjmy pre blaho krajiny.

V tento deň rozhodujeme, čo je potrebné spraviť, aby sme zachovali našu ekonomiku naďalej efektívnou, udržateľnou a čestnou, pracujúcu vo verejnom záujme. Tento rok bude predstavený rozpočet v Poslaneckej snemovni 22. novembra.


Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup