Fallon: Severokórejský jadrový program je pre Britániu priama hrozba

Podľa slov ministra obrany Veľkej Británie Micahela Fallona, tajný jadrový program Kórejskej ľudovodemokratickej republiky musí byť čo najskôr zastavený, kým jadrové rakety z tejto krajiny nezasiahli Britániu.


Michael Fallon povedal, že existuje reálna hrozba útoku zo strany Severnej Kórei, pretože pre Pchjongjang je Londýn rovnaký nepriateľ, ako Washington, a vypustiť jadrové rakety na Britániu bude jednoduchšie ako na Spojené štáty Americké.

V programe Andrew Marr Show na BBC One Fallon vyhlásil, že vojenskému konfliktu so Severnou Kóreou musí byť zabránené za každú cenu.

“za každú cenu musíme zabrániť prechodu konfliktu do vojenskej fázy. Budeme pracovať prostredníctvom OSN pre posilnenie existujúcich sankcií spolu s Európskou úniou, a tiež budeme trvať na tom, aby Čína prevzala kontrolu za svojho suseda.”

Na otázku moderátora, nakoľko reálna je hrozba rozsiahlej vojny v Tichom oceáne Fallon odpovedal:

“Situácia v Tichom oceáne je alarmujúca, avšak USA majú plné právo a autoritu, aby chránili svoje územie Guam a ľudí, ktorí tam žijú. Obávam sa viac o to, že sa nás to tiež týka. Londýn je bližšie k Severnej Kórei a dostupnejší pre jej rakety, ako Los Angeles. Zatiaľ nemá Pchjongjang dosť vojenskej sily na priamy útok na Londýn, avšak buduje svoj jadrový program obrovským tempom.”

Pripomenieme, že na ostrove Guam sa nachádza strategická a najväčšia vojenská základňa Spojených štátov v Tichom oceáne.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup