Nespokojné banky: Občania EÚ sa necítia kvôli Brexitu bezpečne

Londýnske banky nepovažujú viac občanov Európskej únie “bezpečnou investíciou” v dôsledku rastúcej neistoty o ich postavení po Brexite.


London Assembly, ktorá preskúmala dodržiavanie práv občanov EÚ varovala, že niektorí veritelia nechcú spolupracovať s európskymi občanmi.
Niektoré finančné inštitúcie tiež odmietajú poskytovať pôžičky alebo hypotéky európskym občanom.

V liste starostovi Londýna vyzývajú Sadiqa Khana, aby prebral túto otázku s ministrom pre Brexit Davidom Davisom na každý mesiac opakujúcich sa stretnutiach.
Okrem toho ho vyzývajú, aby Davisa varoval pred možnými rizikami odmietnutia financovania.

V svojich záveroch poukazuje organizácia na údaje, ktoré získalo Zhromaždenie pre odchod z EÚ.
Len Duvall, predstaviteľ skupiny povedal: “Niektorí občania Európskej únie v súčasnosti čelia ťažkostiam, spojených s prenájmom nehnuteľností alebo bankovými otázkami. Takéto ťažkosti vznikajú z dôvodu zmätkov okolo procesu rokovaní. Sme si istí, že sa nejedná o úmyselné akcie, ale musia byť zastavené.”

Zhromaždenie vyzvalo starostu, aby pomohol občanom poradenskými centrami, ktoré budú sledovať diskrimináciu a oznamovať o jej výskyte preto, aby bol vytvorený celistvejší obraz o tom, čo sa deje.

Treba poznamenať, že v Londýne žije okolo milióna občanov Európskej únie.

V súčasnosti nemôžu právne a poradenské centrá poskytnúť potrebnú pomoc v plnej miere, nakoľko sami nemajú v tejto oblasti špeciálne znalosti.

Možno sa jedná o reakciu na skutočnosť, že ministerstvo vnútra navrhlo vláde plánovať a obmedzovať migráciu občanov EÚ do krajiny po Brexite.


Foto: Alan Light

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup