Stredoveký Londýn bol najbrutálnejším mestom v Anglicku a Európe

Londýn v stredoveku bol najsurovejším a najbrutálnejśím mestom v Anglicku. K tákému záveru dospeli archeológovia z Oxfordskej univerzity. Počas tohto obdobia boli ľudia z nižších sociálnych vrstiev vystavení nebývalej krutosti a násiliu.


Zdá sa, že násilie v stredoveku bolo spojené s pohlavím a sociálnym statusom. V rámci štúdie bolo podrobne preštudovaných a analyzovaných okolo 400 lebiek, ktoré boli nájdené na šiestich londýnskych cintorínoch z obdobia od rokov 1050 do roku 1550.

Niektoré cintoríny boli platné a patrili kláštorom. Na týchto miestach boli pochovaní ľudia z vyššej spoločnosti.
Iné cintoríny, ktoré boli zadarmo patrili farnostiam a boli pre bedákov a chudobných ľudí.

Archeológovia odhalili, že až 7% lebiek malo zranenia, ktorých pôvod bol spojený s násilnými činmi.
Najviac trpeli muži vo veku od 26 do 35 rokov.

V 25% prípadov boli zranenia smrteľné. Najčastejšie zomierali Londýnčania z nižších sociálnych tried od úderov do hlavy.

Podľa slov výskumníkov bola podobná situácia v Európe napríklad v Chorvátsku. V tejto krajine tiež výskumi potvrdili, že viac ako 20% obyvateľstva zomieralo na údery do hlavy.

V stredovekom Londýne bolo viac násilia, ako v iných mestách a krajinách, čo bolo možno tiež spojené s duelmi a obľúbeným verejným mučením, ktoré sa v meste organizovali.

O krutosti stredovekého Anglicka hovorí aj spôsob, akým mučili ľudí.

Pokračovanie článku pod reklamou je len pre silné povahy.


Ako sa hovorí v textoch stredovekého pisateľa Chaucera, ktorý žil v Londýne v 14. storočí, obzvlášť kruté bolo v stredovekom Anglicku mučenie.

Rozštvrcovanie s koňmi, pálenie zaživa a sekanie hláv bolo na dennom poriadku.

Asi najkrutejší spôsob smrti mučením bolo, keď obeti mučenia vyrezali vnútornosti, zaviazali všetky tepny tak aby nevykrvácal a jeho vnútornosti hodili do ohňa, aby videl, ako zhoria.

Ďalší strašný spôsob bol “potkaní”, kedy do železnej nádoby zatvorili potkana a tú priložili dnom na brucho a genitálie odsúdeného. Dno nádoby rozohriali a jedinou cestou von bolo pre hlodavce prehrýzť sa cez vnútornosti obete.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup