Tony Blair vyzval k sprísneniu imigračných pravidiel s EÚ, aby sa zabránilo Brexitu

Britský politik Tony Blair vyzval k sprísneniu imigračných kontrol vo Veľkej Británii, aby sa zabránilo odchodu krajiny z EÚ.


Blair, ktorý je proti Brexitu,na pozícii britského premiéra, otvoril hranice pre prisťahovalcov z nových členských krajín Európskej únie.

Avšak podľa jeho slov boli vtedy “iné časy”.

Teraz si politik myslí, že Británia musí mať kontrolu hraníc v svojich rukách. To sa dotýka zmeny pravidiel voľného pohybu, ktoré musia byť dohodnuté spolu s EÚ.

Niektorí politici veria, že zásah bývalého premiéra pomôže posunúť proces rokovaní z mŕtveho bodu a nájsť určitý kompromis medzi ekonomikou a imigráciou.

Tony Blair vyhlásil: “Neexistuje žiadny spôsob, ako zastaviť Brexit bez riešenia problémov, ktoré k nemu viedli. Akokoľvek paradoxne to môže znieť, musíme rešpektovať názor ľudí prijatý v referende na to, aby sme ho zmenili. Môžeme zmeniť domácu aj vonkajšiu politiku. A na tom musí trvať Labouristická strana. Keď som bol v čele vlády, otvorili sme hranice pre prisťahovalcov, pretože naša ekonomika bola silná a potrebovala pracovnú silu z krajín EÚ. Teraz, keď padá úroveň miezd a je vidieť kultúrnu integráciu, je potrebné sprísnenie imigračných kontrol. To nemôžeme ignorovať.”

Bývalý líder Labouristickej strany odišiel z politiky po kritike toho, že zatiahol Britániu do vojny v Iraku kvôli vyhláseniam, že Sadám Husajn má zbrane hromadného ničenia. Vojna v Iraku bola neoprávnená, žiadne zbrane hromadného ničenia tam neboli a Tony Blair sa za ňu ospravedlnil.

Dnes je Blair “ochotný” sa do politiky vrátiť a v niektorých svojich predchádzajúcich vyhláseniach označil výsledky referenda za “pochybné”.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup