V Londýne sa konal pochod tisícov ľudí proti Brexitu

Niekoľko tisíc ľudí vyšlo do londýnskych ulíc, protestujúc proti vystúpeniu Spojeného kráľovstva z Európskej únie. Okrem toho sa v rovnakej dobe konala demonštrácia za rýchly odchod z EÚ.


Účastníci “Národného pochodu za Európu” prešli cez centrum mesta k námestiu pri budove parlamentu, kde neskôr pokračovalo zhromaždenie.

Podľa názoru lídra strany liberálnych demokratov Vince Cable rastie počet ľudí, ktorí sa obávajú o dôsledky Brexitu.

V pondelok sa bude v parlamente hlasovať o zákone, ktorý zruší zákon o pripojení sa Británie k EÚ, a tiež zruší nadradenosť zákonov Európskej únie v Spojenom kráľovstve.

Mnohí demonštranti prišli v sobotu na pochod o 11-tej k Hyde Parku v žlto-modrom oblečení a s vlajkami Európskej únie.

Exit Brexit…

Účastníci akcie niesli plagáty “Koniec Brexitu”.

Bývalý minister energetiky Ed Davey vo svojom prejave k demonštrantom vyhlásil, že jeho hnev sa zmenila na hlboké sklamanie a zúrivosť nahradilo zúfalstvo.

Okrem toho dodal, že od začiatku rokovaní o Brexite sa u neho objavil tretí pocit – hanba. Hanba za lídrov krajiny a Veľkú Britániu.

Predstaviteľka Konzervatívnej strany v Snemovni lordov barónka Patience Wheatcroft vyzvala demonštrantov, aby pokračovali v kampani za zachovanie Británie v rámci EÚ

“Musíme zastaviť Brexit, Po vstupe do EÚ sme sa ocitli v období mieru a prosperity. Bude správne, pokiaľ sa posnažíme zachovať všetko tak ako je. Nebude nedemokratické pokúsiť sa presvedčiť voličov porozmýšľať o Brexite. Tak funguje demokracia”,- povedala Wheatcroft.

Podľa odhadov organizátorov sa zišlo od 10 do 15-tisíc ľudí, avšak v priebehu pochodu sa počet demonštrantov zvýšil až na 50-tisíc.

Hello Brainwashed Remainiacs

Okrem toho sa konala v rovnakom čase akcia za Brexit. Odporcovia Európskej únie privítali Eurofilov s heslom “Hello Brainwashed Remainiacs”.
Zástancovia Brexitu niesli so sebou transparenty s heslami “EÚ je satanistická!”, “AntiEÚ za slobodnú Britániu”, a tiež “Chceme Brexit hneď!”.

Pripomenieme, že v Londýne hlasovalo za zotrvanie v Európskej únii a v hlavnom meste Veľkej Británie žije 1 milión prisťahovalcov z Európskej únie.

Zotrvanie v EÚ volilo v referende 59.9% Londýnčanov (2.3 milióna hlasov) a za odchod ich hlasovalo 40.1% (1.5 milióna hlasov).
 

 


 

Foto: sgoldswo

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup