V Spojenom kráľovstve prudko vyrastú ceny benzín

Severoamerický uragán Harvey sa dotkne počas najbližšieho týždňa aj britských staníc s pohonnými hmotami. Ceny benzínu porastú kvôli zvýšeniu obstarávacích cien na palivo.


Predajcovia automobilových palív varovali britských spotrebiteľov pred nevyhnutným zvýšením predajných cien benzínu počas najbližšieho týždňa v spojitosti s tým, že len za päť dní vyrástli nákupné ceny o 4 pence za liter.

Asociácia obchodníkov s benzínom a Kráľovský klub automobilistov vysvetľujú, že zdraženie sa dotkne len cien na benzín, a po prvýkrát za rok bude stáť viac ako diesel.

V blízkej budúcnosti predpovedajú odborníci v krajine priemernú cenu benzínu na úrovni 121 pencí za liter, pričom diesel sa bude predávať za približne 118.5 pencí za liter.

Príčinou rastu cien benzínu sú následky hurikánu Harvey v USA. Kvôli záplavám v Texase museli byť ropné rafinérie na pobreží mexického zálivu zatvorené. Teraz nefunguje približne štvrtina ich kapacity a výrobný deficit je asi štyri milióny barelov denne. Produkcia ropy v zálive klesla o 13.5 percenta.

Vzhľadom na mieru spotreby ropy zo strany britskej ekonomiky budú britskí dodávatelia čeliť nedostatku ropy, čo vždy vedie k rastu cien.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup