Za odcudzené listy s bankovými kartami platili poštárom tisíce libier

Online podvodníci sa spojili so zamestnancami Royal Mail a ponúkli im platbu vo výške tisíc libier za odovzdanie listov s kreditnými kartami a PIN kódmi k nim.


Počas minulého roka bolo týmto spôsobom poškodených viac ako 11-tisíc ľudí a ukradnutá suma dosiahla celkovo 12.5 milióna.

Bankové karty sa strácali počas doručenia.

Zamestnanci pošty neuverejnili údaje o tom, koľko ich pracovníkov sa podieľalo na tomto podvode, avšak trvajú na tom, že sa jednalo o ojedinelé a zriedkavé prípady.

Novinárovi BBC sa podarilo zistiť, že za takúto činnosť dostávali zamestnanci pošty tisíc libier týždenne.

Cez internet bola zamestnancovi pošty posielaná informácia o tom, ktorej osobe bude odoslaný list alebo listy, v jednom z ktorých sa bude nachádzať karta a heslo k nej. To je potrebné zachytiť a odovzdať podvodníkom.

V rámci vyšetrovania sa odhalilo, že jeden zo zakladateľov takejto podvodnej skupiny “pracuje” v tejto sfére už takmer 30 rokov a spolupracuje s mnohými poštármi.

Kráľovská pošta ubezpečila svojich klientov: “Náš bezpečnostný tím pracuje v posilnenom režime a spolupracujeme s orgánmi činnými v trestnom konaní. Bezpečnosť je pre nás na prvom mieste, a preto sú krádeže výnimočným javom. Všetky osoby, ktoré sa na tomto podvode podieľali budú postavené pred súd.”


Foto: Hornbeam Arts

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup